25 Temmuz 2012 Çarşamba

acıbadem çöpçühenüz açılalı bir hafta olmuş ya da olmamışken taze taze yazayım dedim yeni çöpşiş zinciri çöpçüyü. daha önce anadolu yakasının muhtelif yerlerinde olduğunu bildiğim halde gitmeye üşenmiştim, biraz da tereddüt etmiştim güzel olmaz diye. bu hafta mahallemize açılınca doğurmadan bir gideyim, bir daha kim bilir ne zaman dışarı çıkabilirim diyerekten ( bu lafı sürekli kullanıyorum ve kim bilir kaçıncı kez dışarı bu kesin son çıkışım diye çıktım. ) çöpçünün yolunu tuttuk.

mekan acıbadem caddesi üzerinde eski krispy kreme'in yerine açıldı, çok kısa sürede dekorasyonu tamamlayıp açılışı yaptılar. ben artık tüm enerjimi evden çıkış ve eve girişe harcadığımdan restoranın içinde dolanamadım, ocakları falan nasıl göremedim. menüde, çöpşiş, köfte ve sucuk var. çöpşişin yanında salatayı ikram olarak getiriyorlar. gerçekten taze bir roka salatası geldi. ayran, ortaklarda alışık olduğumuzun tersine kapalı yani hazır ayran olarak geliyor.


gelelim lezzete, etler ne lezzetli ne de lezzetsizdi. bana göre biraz sert ve kuruydular, e zincir restoran olunca çok anormal bir durum değil bu. az ötede çanakta çok daha iyi çöpşiş yiyebilirsiniz, ama konsept farklı sonuçta. ancak yanında gelen garnitür hakikaten güzeldi, közlenmiş soğan şeker gibiydi, domates ve biber de keza, mevsimi olduğundan mıdır en çok onlar hoşuma gitti. menülerinde 3 çeşit de tatlı bulunuyor, cevizli baklava, kadayıf ve lokma. lokmayı görünce heveslenmiştim bayağı ama maalesef yokmuş o saatte. hamilelerin gözünün önüne lokma resmi koyup vermemek olmaz. dediğim gibi etin kalitesine ve pişirilmesine biraz daha özen gösterilebilir, nitekim fiyatlar ucuz değil. daha önce çinede köfteci zengin yazısı da yazmıştım, ama en güzel çöpşiş eskiden ortaklarda olurdu şimdi de otobandan dolayı söke yolunda.

tekrar gider miyim, muhtemelen sıklıkla giderim, eve yakın olduğundan, hızlı servis olduğundan ve çöp şiş de sevdiğimiz bir yemek olduğundan burayı sık sık ziyaret ederiz. söylemeyi unuttum mekan küçük olmasına rağmen bol miktarda servis görevlisi çalışıyordu biz gittiğimizde, umarım öyle devam eder.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder